Home Authors Posts by Lugina Press

Lugina Press

5872 POSTS 0 COMMENTS

K O N K L U Z I O N: NGA...

Ndalohet operimi i të gjitha objekteve hoteliere në territorin e komunës së Bujanocit (restorante, kafiteri, bare, kafene, qebaptore, piceri, pastiçeri, restorantet në hotele...

NJOFTIM MBI FUSHËN E BLEGTORISË DHE BLETARISË

NJOFTIM MBI FUSHËN E BLEGTORISË DHE BLETARISË   Të nderuar qytetar, Punët mbi fushën e blegtorisë dhe bletarisë   Në rast se aktivitetet e nevojshme në fushën e blegtorisë...

Njoftim me rëndësi për të moshuarit nga Komuna e Bujanocit (+65...

Njoftim me rëndësi për të moshuarit nga Komuna e Bujanocit (+65 vjet) Për shkak të ndalesës së ekspozimit të tyre në rrugë nga Qeveria e...

Komuna e Bujanocit ndalon punën e kafitereve dhe punëtorive tjera (vendimi)

Pas paralajmërimit të Kryeministres së vendit, Ana Brnabic, kryetari i komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, në cilësinë e Komandantit të Shtabit për situata të...

Ndërpriten të gjitha aktivitetet zgjedhore në Sërbi për shkak të virusit...

Të gjitha aktivitetet zgjedhore në Serbi janë ndërprerë përderi sa gjendja e jashtëzakonshme është në fuqi, kështu ka vendosur Komisioni Republikan Zgjedhor në seancën...

Lista “Partia për Veprim Demokratik – Driton Rexhepi” çertifikohet nga KKZ...

Përmes një postimi në facebook, kryetari i Partisë për Veprim Demokratik, Shaip Kamberi, ka njoftuar që lista e partisë së tij për zgjedhjet lokale...

KBI ndalon faljet e namazeve ditore në xhami dhe xhumasë në...

Këshilli i Bashkësisë Islame në Bujanoc lidhur me gjendjen e jashtëzakonshme në vend për shkak të epidemisë nga Coronavirusi COVID-19  ka lëshuar një komunikatë...

Bujanoc: Shtabi komunal për situata të jashtëzakonshme miratoi këto masa

Shtabi komunal për situata të jashtëzakonshme në seancën e jashtëzakonshme miratoi këto masa: I urdhërohet kryeshefit të Administratës komunale që të organizojë punën e...

Pezullohen disa nga aktivitet fetare në Luginë të Preshevës për shkak...

Kreu i Bashkësisë Islame për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, Myftiu H. Nexhmedin ef. Saqipi, i cili njëherit është edhe zëvendës reis i Rijasetit të...

Njoftim nga sh.f”Muharrem Kadriu” në Tërnoc

  Drejtoria e shkollës fillore "Muharrem Kadriu" në Tërnoc, pas urdhëresës së Ministrit të Arsimit, se mësimi në të gjitha shkollat është ndërprerë përkohësisht...