Home Aktuale Arrestohet grupa e trafikimit me refugjatë, pjesëtarë edhe nga Bujanoci

Arrestohet grupa e trafikimit me refugjatë, pjesëtarë edhe nga Bujanoci

170
0
SHARE

Ministria e Punëve të Brendshme të Serbisë ka njoftur se pjesëtarët e shërbimit kundër krimit të organizuar pas një hulumtimi shumë mujorë kanë zbuluar grupën prej 5 anëtarëve nga Beogradi, Jagodina dhe Bujanoci për trafikimi me refugjatë, transmeton Titulli.com.

Personat e arrestuar  janë  S.N (1989) që dyshohet si organizator grupi, J.M (1986), S.S (1983) dhe K.B (1979) dhe V.N (1981) të gjithë gjendet në paraburgim.

Për të arrestuarit dyshohet se nga mauji shkurt i vitit 2017 deri më muajin qershor kanë mundësuar kalimin ilegal të refugjatëve nga territori i Bullgarisë në Serbi.