Home Aktuale Arifi viziton ndërmarrjet e suksesshme në Bujanoc

Arifi viziton ndërmarrjet e suksesshme në Bujanoc

419
0
SHARE
Gjatë ditës së sotme kryetari i komunës së Bujanocit Nagip Arifi me bashkëpunëtorët e tij vizitoi dy prej ndërmarrjeve të suksesshme që operojnë në komunën tonë “Jolly Natural Casing” dhe “TermopanGlas” që kanë përfituar mjete nga konkursi i Trupit Koordinues, e të cilët produktet e tyre i plasojnë edhe në tregun e Bashkimit Europian.
Këto dy ndërmarrje punësojnë një numër të madh të punëtorëve nga komuna jonë, dhe pushteti lokal shpreh gatishmërinë t’i ndihmojē sektorit privat, e sidomos atyre ndërmarrjeve të cilat punësojnë kuadro nga komuna e Bujanocit.
Ditëve në vijim do të vizitohen edhe ndërmarrje tjera vendore thuhet në njoftimin e komunës së Bujanocit.