Home Aktuale Arifi: Ushtri e vërtet është ajo e cila qëndron afër qytetarëve

Arifi: Ushtri e vërtet është ajo e cila qëndron afër qytetarëve

85
0
SHARE

Kryetari i komunës së Bujanocit Nagip Arifi ka pritur sot në kabinetin e tij një delegacion të ushtrisë Amerikane të  Ohaio-së.
Në takimin në mes ushtrisë së SHBA-ve të Ohaio-së dhe kryetarit të komunës së Bujanocit Nagip Arifi është biseduar për bashkëpunimin e vazhdueshëm përmes projekteve të të ndryshme.
“Ushtria nuk është vetëm për luftë , por ushtri e vërtet është ajo që është më afër qytetarëve theksoi mes tjerash kryetari  i Bujanocit Nagip Arifi.

Ushtria eAmerikane e Ohaio-së do të bëjë  financimin e  renovimit  të  çerdhës së fëmijëve dhe shkollën e muzikës./Lugina Press/