Home Aktuale Arifi priti zv.ministrin për Integrime Evropiane të Kosovës

Arifi priti zv.ministrin për Integrime Evropiane të Kosovës

34
0
SHARE

Kryetari i komunës së Bujanocit Nagip Arifi priti sot në kabinetin e tij një delegacion nga Republika e Kosovës Zëvendësministrin për Integrimeve Evropiane Ramadan Ilazin dhe Ambasadorin e Republikës së Kosovës Valdet Sadikun .

3

Me qëllim të forcimit të bashkëpunimit rajonal në konest të procesit të integrimit evropian në Bujanoc sot ka qëndruar zëvendësministri për Integrime Evropiane i republikës së Kosovës Ramadan Ilazi ku u takua me Kryetarin e komunës së Bujanocit Nagip Arifi.

Edhe pse pas takimit nuk u deklaruan për opionin asnjëra palë, ndërkohë pala kosovare ka lëshuar një kumtesë për media e cila është ndarë në disa pika./Lugina Press/

d