Home Aktuale Anulohen zgjedhjet për Bashkësi Lokale në Tërnoc (Video)

Anulohen zgjedhjet për Bashkësi Lokale në Tërnoc (Video)

155
0
SHARE

 

Në fshatin Tërnoc të komunës së Bujanoc nuk janë zhvilluar zgjedhjet për bashkësi lokale të cilët kanë qenë të parapara për sot.

Liridon Jakupi kryetar i komisionit zgjedhorë për zgjedhjet në bashkësinë lokale në Tërnoc ka thënë se zgjedhjet në Tërnoc janë ndërprerë për shkak të eskalimit të situatës.

Jakupi ka thënë se sot duke filluar nga ora 07:15 minuta  në objektin e shkollës fillore”Muharrem Kadriu” në lagjen e strukarëve jemi takuar anëtarët e komisionit dhe zëvendës anëtarët ku me propozim timin ka qenë që gjatë ditës zëvendës anëtarët të jenë prezentë vetëm kur kërkohet nga anëtarët dhe ky propozim është votuar me dy vota pro dhe një kundër.

Për më shum ndiqeni videon më poshtë:

 

 

[youtube url=” https://www.youtube.com/watch?v=URmgBNuJEDs  ” width=”560″ height=”315″]