Home SPORT Alen Haliloviç konfirmon kalimin te Barça

Alen Haliloviç konfirmon kalimin te Barça

11
0
SHARE

Talenti i Dinamo Zagreb, Alen Haliloviç është blerja më e re e Barcelonës. Eshtë vetë fantazisti 17-vjeçar ai që konfirmoi përmes rrjetit Instagram kalimin te kampionët në fuqi të Spanjës ndërsa deçizive për blerjen e tij ishte udhëtimi i Zubizarretas në Kroaci. Oferta e katalanasve ishte 10 mln euro plus bonuset në varësi të ndeshjeve dhe performancës së lojtarit, duke mundur kështu në këtë garë Man. United, Arsenal dhe Real Madrid.

LEAVE A REPLY