Home Aktuale Albright nuk heq dorë nga PTK-ja

Albright nuk heq dorë nga PTK-ja

168
0
SHARE

Kompania më e madhe dhe më fitimprurëse në vend, Posta dhe Telekomi i Kosovës (PTK), për të pestën herë po bëhet gati për privatizim shkruan Zëri.

Për ta blerë atë PTK-në, edhe me tutje vazhdon ta ketë interes kompania amerikane “Albright Capital Management”, e cila drejtohet nga ish-sekretarja amerikane e shtetit Madeleine Albright, e cila ishte përzgjedhur për në fazën finale të tenderit për 75% të aksioneve të kompanisë shtetërore të telekomunikacionit, PTK.

Por pastaj ishte tërhequr nga gara. Një burim i sigurt brenda Komitetit Qeveritar të Privatizimit ka bërë të ditur për gazetën “Zëri” se interesimi për privatizim të PTK-së, ende është i madh.

LEAVE A REPLY