Home Aktuale Aktakuza “gjunjëzon” Limajn

Aktakuza “gjunjëzon” Limajn

190
0
SHARE

Përveç një komunikate për media të lëshuar nga EULEX, ku thuhet se Fatmir Limaj dyshohet për një keqpërdorim, deri më tash as mbrojtja e tij nuk ka marrë të dhëna se për çfarë konkretisht bëhet fjalë shkruan Zëri.

Kështu të paktën deklaron avokati i tij mbrojtës Tomë Gashi, i cili tha se vazhdon të jetë në pritje të thirrjes së gjykatës për të marrë aktakuzën.

Ai akuzon EULEX-in se ka “Prapavijë të qartë për të dëmtuar Limajn”. Krejt çfarë ata dinë rreth kësaj çështjeje është se një prokuror ndërkombëtar nga Prokuroria Speciale e Kosovës (PSRK) ka ngrit aktakuzë nën dyshimin se Fatmir Limaj e ka dëmtuar buxhetin e Ministrisë së Transportit, të cilën e ka udhëhequr, me rreth 900 mijë euro në bashkëpunim me disa kompani private dhe disa njerëz të tij të afërt.../LuginaPress/

LEAVE A REPLY