Home Aktuale Aksidentohet një autobus me Kosovar që po kthehej nga Austria

Aksidentohet një autobus me Kosovar që po kthehej nga Austria

129
0
SHARE

Mediat Kroate raportojnë se nje autobus i F- IMPEX që ishte nisur te vinte nga Austria me Kosovar që jetojnë dhe punojnë atje, ishin nisur për ti kaluar festat e fund vitit në Kosovë pësuan nje aksident të rëndë në mesnate e 24 dhjetorit afer kufirit me Serbin perkatesisht në Shid.

Autoritetet Korate raportojnë se nuk ka te vdekur kurse 3 pasagjerë dhe shoferi janë të shtruar në spitalin ushtarak të Zagrebit në gjendje kritike.

Nga hetimet e para thuhet se aksidentin e ka shkaktuar një makine për pasagjer që e voziste një shtetas Serb qe mendohet te kete qene i dehur.