Home Nga Rajoni Aksident fatal në magjistralen Prishtinë-Ferizaj, një i vdekur

Aksident fatal në magjistralen Prishtinë-Ferizaj, një i vdekur

171
0
SHARE

Një aksident trafiku me fatalitet ka ndodhur në magjistralen Prishtinë-Ferizaj, afër udhëkryqit të Janjevës.

Deri te aksidenti ka ardhur kur një veture civile dhe një këmbësor janë involvuar në aksident trafiku. Si pasoj e lëndimeve të marra këmbësori i moshës 28 vjeçare ka ndërruar jete. Vdekjen e viktimës e ka konstatuar mjeku kujdestar. Vozitësi i veturës është arrestuar dhe me vendim te Prokurorit dërgohet në mbajtje.