Home SPORT Admir Mehmedi, shqiptari i parë që shënon në Botëror (Video)

Admir Mehmedi, shqiptari i parë që shënon në Botëror (Video)

129
0
SHARE

Ka përfunduar pjesa e parë në mes të Zvicrës dhe Ekuadorit, ku skuadra nga Amerika Latine është duke udhëhequr me rezultat të ngushtë 0-1.

Zvicra e ka filluar mirë takimin në pjesën e dytë.

Shqiptari nga Maqedonia, Admir Mehmedi u fut si zëvendësues për të kthyer në ndeshje shqiptarët.

Përfundon pjesa e parë, shkëlqejnë Xhaka dhe Shaqiri, por Zvicra po humbet

Zvicra është duke pësuar humbje në ndeshjen kundër Ekuadorit në kuadër të grupit E, derisa në formacionin e parë Hitzfeld ka angazhuar edhe 3 shqiptarët, Xhakën, Shaqirin dhe Behramin.

Xhaka ka rrezikuar dy herë portën e kundërshtarit me dy goditje të fuqishme më të majtën ndërkaq Shaqiri ka qenë shumë i angazhuar dhe disa herë ka rrezikuar portën e ekuadorianëve.

swiss-1

Goli për Ekuadorin erdhi pas një ndërprerje ku shënoi E. Valencia në minutën e 22-të të ndeshjes