Home Shëndeti 85 vjeçarja dhuron veshkën, thotë se nuk i duhen dy për të...

85 vjeçarja dhuron veshkën, thotë se nuk i duhen dy për të shikuar televizor

173
0
SHARE

Një 85 vjeçare në Britani është bërë senzacion për shkak të donacionit të saj që është mjaft i rrallë.

85 vjeçarja ka thënë se ka vendosur ta jap veshkën, pasiqë nuk i duhen të dyja dhe ka jetuar mjaft me të dyjat.

“Pse më duhen dy veshkë kur unë ulem dhe shikoj televizor”, thotë ajo.

Pas shumë testeve që i janë bërë, ka dalur që ajo ka veshka shumë të shëndosha dhe mund t’i jepet njëra dikujt. Operacioni është kryer me sukses në spitalin e Manchesterit.

Kështu ajo është bërë donatorja më e vjetër angleze që jep veshkën e saj.

LEAVE A REPLY