Home Aktuale 4 mijë euro për një vend pune në RTK

4 mijë euro për një vend pune në RTK

202
0
SHARE

Një denoncues anonim ka dërguar një letër në Prokurorinë Themelore të Prishtinë. Në të ai përshkruan se si në Radio Televizionin publik të Kosovës (RTK) dhe rreth saj ekziston një grup sekserësh të cilët merren me “shit-blerjen” e vndeve të punës në këtë institucion publik.

Naser Thaçi, redaktori përgjegjës i “RTK4” thuhet në letër të jetë sekseri i drejtorit të përgjithsëhm të RTK’së, Mentor Shala, shkruan koha ditore.

Kjo letër, sipas gazetës, përmban emra dhe mënyrën se si jepen dhe si merren paratë për vendet e punës në RTK.

LEAVE A REPLY