Home Aktuale Andi Xhelili, talenti i ri që po shkëlqen në fushën ...

Andi Xhelili, talenti i ri që po shkëlqen në fushën e futbollit(video)

1249
0
SHARE

Andi   Xhelili një  djalosh i  ri nga Bujanoci po shkëlqen në fushën e futbollit.

Andi Xhelili është i lindur në  vitin  2008, tani luan për  KF” Tërnoci” nga  Tërnoci në grupmoshën e fatosave me  trenerin Fuat Rexhepi.

Për  talentin  e  Andi Xhelilit është shprehur  dhe traineri i  tij Fuat Rexhepi  ku  kënaqsinë  e ka çfaqur dhe profilin e tij në facebook.

“Andi Xhelili drejt suksesit,  shpresoj të ketë shëndet dhe fat në  të  ardhmen,  sfidon shokët në ushtrimin e radhës” është shprehur Rexhepi.

Andi Xhelili që nga fëmijëria  e tij e hershme ka çfaqur talentin dhe interesimin  për futbollin.

Ndërkohë për  arritjet  dhe sukseset e tij  përkrhaje të madhe e të pa rezervë ka marrë nga prindërit e tij.

E treneri i tij Fuat Rexhepi  është optimist dhe shpreson se Andi një dit do të jetë pjesë e ekipeve në rajon dhe më gjërë ngase ka telent të jetë një futbollit i shkëlqyer./Lugina Press/