Home 2019 Nëntor 26

Daily Archives: 26/11/2019

BLERIM HASANI DEKOROHET NË SHQIPËRI ME TITULLIN « IMAZHI SHQIPTAR NË BOTË »

Blerimi Falëndeon nga zemra dy persona Dr. Astrit Memia nga Shqipëria, si dhe regjisorin Valton Jakupin për përkrahje maksimale. Këto ditë në Akademinë e Shkencave...

Komuna e Bujanocit që nesër do të nis me aksionin solidarizues me Shqipërinë

Komuna e Bujanocit do të nis aksionin d solidarizimiy me Shqipërinë, pas termetit të ndodhur mëngjesin e sotëm nërrethin e Durësit.  Aksioni solidarizues do të...

PVD: Telegram ngushllimi Presidentit dhe Kryeministrit të Republikës së Shqipërisë

Të dhimbshme po aq edhe trishtuese pamjet të cilat sot pamë në ekranet televizive nga termeti i fuqishëm që goditi Shqipërinë, gjegjësisht rrethin e...

PD: Telegram ngushllimi Presidentit dhe Kryeministrit të Republikës së Shqipërisë

Me rastin e katastrofës natyrore të ndodhur në orët e hershme të mëngjesit në Republikën e Shqipërisë, kryetari i PD-së Nagip Arifi përmes një...

APN Bujanoc solidarizohet me popullin shqiptarë dhe familjet e viktimave

APN në Bujanoc nëpërmjet një postimi i ka shprehur ngushllime popullit shqiptarë veqanarisht familjeve të viktimave të termetit “Në këto momente të rënda ndjejmë një...

Tërnocasi Adem Hasani ofron strehim për një familje shqiptare tek Shkëmbi Kavajës

Adem Hasani nga Tërnoci i Bujanocit  ka njoftuar se ka lëshuar në dispozicion shtëpinë e tij për familjet shqiptare të prekura nga tërmeti...