Home 2019 Tetor

Monthly Archives: Tetor 2019

Hoxhë Husamedin Abazi përlotet për vrasjen e Astrit Deharit(foto)

Imami i xhamisë "Hasan Beg" e njohur si "4 Llullat" në Prishtinë,   Husamedin Abazi pas konfirmimit  të raportit nga Instituti zviceran, se Astrit Dehari...

Avni Dehari: Konkluzionet e ekspertizës thonë se Astriti është vrarë

Pas marrjes së raportit nga Instituti zviceran, ka folur babai i Astrit Deharit. Avni Dehari ka thënë se e kanë marrë raportin në dy...

Pajaziti, uron emrimin e dr.Burhan Halilit në krye të PVD-së në Bujanoc

Dega e Partisë për Veprim Demokratik në Bujanoc, të hënën ka mbajtur Kuvendin zgjedhor, në të cilin janë zgjedhur strukturat e reja të PVD-së...

Burhan Halili, kryetar i ri i degës së PVD-së në Bujanoc

Në mbledhjen e radhës të kryesisë së PVD-së dega në Bujanoc është emëruar kryetari i ri i degës Burhan Halili në vend të kryetarit...

Arbër Pajaziti shpallet “Ambasador i paqes”

Federata Universale e Paqes i ndau sot titullin “Ambasador i Paqes” Arbër Pajazitit. Kryetari i APN-së në Bujanoc Arbër Pajaziti është dekoruar me me titullin...

Nënshkruhen 97 kontrata për bizneset e vogla

Komuna e Bujanocit, sot ka nënshkruar 97 kontrata me ndërmarrësit lokal nga Bujanoci. Kryetari Shaip Kamberi, nëpërmjet një postimi në facebook, ka ripërsëritur se do...

Pajaziti: Me fat Kosovë, do të vie dita edhe në Luginë dhe Bujanoc!

Ndryshime gjthandej, po vie koha edhe për tek ne! Kosova dje kaloi me sukses edhe një test tjetër të demokracisë. Qytetarët e këtij shteti treguan kulturën...

Arifi:Urime për Zgjedhjet në Kosovë!

Urime për Zgjedhjet në Kosovë! Një proces zgjedhor i mbarëvajtur sikur ky në Republikën e Kosovës vlenë parasegjithash të jetë shembull tipik dhe të përshëndetet...

Mustafa:Urime Kosovë!

Urime Kosovë! 🇽🇰 Republika Kosovës zhvilloi zgjedhjet parlamentare me pjekuri të lartë qytetare. Shembull për nga fushata, gara e lirë, procedura e votimit, administrimi i votës....

Kamberi:Urime Albin Kurtit

Urime Albin Kurtit Test i kaluar me sukses në zgjedhjet e djeshme, ishte dëshmi për forcimin e institucioneve dhe kulturës demokratike në Kosovë. Albinit i uroj...