Home 2019 Korrik

Monthly Archives: Korrik 2019

Në Turi përurohet rregullimi i shtratit të përroit

Në përurimin e përfundimit të punimeve në rregullimin e shtratit të përroit në fshatin Turi. Bashkëbisedim dhe pritje e ngrohtë nga banorët e fshatit. Diaspora e...

Evenimente për mirëseardhje të mërgimtarëve në Bujanoc”Ditët e Diasporës”

Ditët e Diasporës Agjenda 28.07.2019 E Diel 07:30 Tour de Lugina (nisja para objektit të Komunës) 30.07.2019 E Martë 19:00 - 21:00 Ndeshje miqësore të futbollit në mes përfaqësueseve...

Protestohet kundër ndërtimit të hidrocentralit në Shtërpcë

Këtë të shtunë në Shtërpcë, në shenjë pakënaqësie lidhur me ndërtimin e hidrocentralit në këtë lokacion, kanë protestuar rreth 30 persona, bën të ditur...

MSHIA: Për bartjen e administratorëve do të bisedohet më të gjitha palët

Si reagim i njoftimi të Lidhjes së Odave Ekonomike, sa i përket dilemave lidhur me bartjen e të punësuarve nga sektori publik në sektorin...

Revista amerikane Wired: Bunkerët e Shqipërisë dëshmia e triumfit mbi nënshtrimin

 Më shumë se 750 mijë bunkerë ushtarakë mbinin dikur anembanë Shqipërisë, një vend i vogël ballkanik i Europës Juglindore me sipërfaqe prej vetëm 28...

Muri amerikan do ndërtohet, Gjykata i jep dritën jeshile projektit

Gjykata Supreme në Shtetet e Bashkuara ka vendosur që presidenti Donald Trump mund të përdorë 2,5 miliardë dollarët nga fondet e Pentagonit për ndërtimin...

Eto’o: Hazard është afër nivelit të Messit

Ish-sulmuesi i Real Madridit dhe Barcelonës, Samuel Eto’o beson se Eden Hazard është afër nivelit të yllit argjentians Lionel Messi. Eto’o, i cili njihet më...

Lëngu i mjedrave ruan mëlçinë, çaji shëron lukthin

Të lëngshme dhe të shijshme, të pasura me antioksidues të fuqishëm, sidomos me pigmentin antocianinë, i cili luan rol shumë të rëndësishëm në kontrollin...

Si të kuptoni një grindje të rëndomtë në çift nga një që mund t’ju...

Kur bëhet fjalë për sherre, çdo gjë ndryshon, edhe sikur lidhja të jetë shumë e fortë. Mund të varjojë nga disa fjalë të vogla deri...

Shkurte Gashi publikon baladën e re “Vitet”

Shkurte Gashi e ka publikuar projektin e saj më të ri muzikor. Këngëtarja Shkurte Gashi e ka publikuar këngën e re, shkruan lajmi.net. “Vitet” titullohet ky...