Home 2019 Qershor 3

Daily Archives: 03/06/2019

Mesazhi i Myftisë së BIPBM-së, Nexhmedin ef. Saqipi me rastin e Fitër – Bajramit

Me rastin e Fitër Bajramit, Myftiu i BIPBM-së, njeherit edhe zëvendës i Rijasetit të Bashkësisë Islame të Serbisë, Nexhmedin ef, Saqipi, ua uron të...

Kyetari i KKSH-së, Mustafa uron festën e Fitër Bajramit!

Të dashur bashkëqytetarë, Me Iftarin e sotëm përfundoi muaji i Ramazanit, muaj i lartësimit shpirtëror, muaj i afrimit dhe i manifestimit të unitetit, muaj i...

PD: Uron Festën e Fitër Bajramit

Të dashur besimtarë muslimanë, Duke iu falemnderuar Zotit të Plotfuqishëm që na mundësoi ta agjërojmë këtë muaj të Shenjtë të Ramazanit, Partia Demokratike uron që...

Pajaziti: Urime Fitër Bajramin!

Të dashur miq. Urime Fitër Bajramin! Me shpresën që ky Ramazan që kaloi të na ketë sjellë më shumë dashuri, mirëkuptim dhe tolerancë në mesin tonë,...