Home 2019 Qershor

Monthly Archives: Qershor 2019

Chelsea kërcënon Atleticon me rikthim të Moratas nga huazimi

Chelsea thuhet se është i gatshëm të rikthej sulmuesin spanjoll, Alvaro Morata, nga huazimi i tyre te Atletico Madridi. Sulmuesi spanjoll, Morata mund të rikthehet...

Bota ka 7.7 miliardë njerëz, nga 1950 popullsia është trefishuar

Raporti i fundit i OKB-s tregon se globi sot ka 7,7 miliardë banorë, apo trefishin e popullsisë që ka pasur më 1950, kur Kombet...

Cili qumësht i bimëve është zëvendësimi më i mirë për qumështin e lopës?

Çdo ditë e më shumë njerëzit heqin nga ushqimi produktet e qumështit dhe i zëvendësojnë me alternativa bimore Arsyeja kryesore e zëvendësimit të qumështit të...

Pixel 3 është telefoni Android me kamerën më të mirë

Një nga arsyet më të mëdha për të blerë një telefon premium është për kamerat. Përmes përpunimit kompjuterik ose shkathtësisë së lenteve, telefonat po...

Tërnoc: Mes emocionesh dhe lotëve përcillet për në pension profesor Sali Salihu(video)

Në shkollën fillore "Muharrem Kadriu" në Tërnoc,  mënyrë solemne përcillet për në pension profesori i historisë Sali Salihu. Në mes emocioneve të shumta dhe lotëve...

Zairi: Me forcat e përbashkëta mund të arrijmë suksese të mëdha

 Intervistë me ushtruesin e detyrës  së drejtorit të  shkollës fillore " Muharrem Kadriu " në Tërnoc,   Naser Zairi.    Lugina Press: Zotëri Zairi, fillimisht në pika...

Kërkohet ndihmë për ndërtimin e shtëpisë së Ismail Hetemit nga Bushtrani i Preshevës(Video)

https://www.facebook.com/106033126132341/videos/2317851808453261/

Kamberi e Sinani të ftuarit e presidetit Hashim Thaçi në shenimin e 20 vjetorit...

“Me ftesë të Presidentit aktual të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, dhe të gjithë ish presidentëve të Kosovës, në shenjë të përkujtimit të 20...

APN prezanton Luginën në Bruksel (foto)

Delegacioni i Alternativës për Ndryshim, në përbërje Armend Aliu, zv/kryetar dhe Arbër Pajaziti, kryetar i Degës në Bujanoc, po qëndrojnë në Bruksel ku po...

Naser Zairi drejtor i ri në Sh.f “Muharrem Kadriu”në Tërnoc

Ministria e Arsimit ka marrë vendim që të emërojë ushtruesin e ri të detyrës së drejtorit në shkollën fillore “Muharrem Kadriu” në Tërnoc...