Home 2019 Maj

Monthly Archives: Maj 2019

Përmbyllet manifestimi “Ditët e Komandant Lleshit”(video)

Me akademinë kushtuar 18 vjetorit të rënies  së Ridvan Qazimit  është përmbyllur  manifestimi i 18-të tradicional “Ditët e Komandant Lleshit”, i cili u shënua...

Tërnoc: Manifestimi tradicional “Ditët e Komandant Lleshit”

Të nderuar qytetarë, Njoftoheni se Manifestimi tradicional “Ditët e Komandant Lleshit” do të organizohet si në vijim: 23.05.2019 E Enjte 13:00 – 14:30 Ora Letrare (Salla e...

Kamberi në konferencë për media pas kthimit nga Washingtoni(VIDEO)

Gjatë një konference për media të mbajtur sot në kabinetin e tij, kryetari i Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, ka folur për vizitën zyrtare...

Sonte zhvillohet meçi i boksit ndërmjet Shefat Isufit dhe Billy Joe Saunders

Të shtunën prej orës 23,oo, në Angli, do të zhvillohet meçi i boksit në kategorinë super të mesme në WBO, ndërmjet tërnocasit Shefat Isufu...

Aktori i vogël gjilanas që po shkëlqen në kinematografinë europiane

Dijart Sylejmani një trembëdhjet vjeçar jeton së bashku me famljen në shtetin zviceran, pikërisht në kantonin Solothurn. Talentin e Dijartit për aktrim e verejtën...

Liderët nga Lugina e Preshevës takojnë Daniel Server, njohës i mirë i problemeve...

Nëpërmjet një postimi në facebook, kryetari i Komunës së Bujanocit, njëherit i Partisë për Veprim Demokratik, Shaip Kamberi, ka njoftuar për vizitat dhe takimet...

Liderët nga Lugina e Preshevës në Washington DC

Gjatë vizitës në Washington DC, liderët e Luginës së Preshevës: Shaip Kamberi, kryetar i Komunës së Preshevës dhe njëkohësisht kryetar i PVD-së, bashkë me...

Myftiu Saqipi: Me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit priti një delegacion të...

Sot, Myftiu i Luginës së Preshevës, Nexhmedin ef. Saqipi, kryetar i Bashkësisë Islame për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë dhe njëherit zëvendës reis i Rijasetit...

Shkup:Anita Bajrami nga Tërnoci dekorohet për esen më të mirë

Anita Bajrami nga Tërnoci i Bujanocit,  studente në Universitetin Ndërkombëtar Ballkanik në Shkup është dekoruar   për esen më të mirë. Në Shkup dje është në...

Fillimi i fundit të diskriminimit me mungesën e librave shkollor

Sot në Bujanoc u realizua takimi i paralajmëruar në mes të Ministres së Arsimit Sportit dhe Rinisë së Republikës së Shqipërisë, Besa Shahini dhe...