Home 2019 Prill 30

Daily Archives: 30/04/2019

DW: Macron tregoi se përse Franca po kundërshton heqjen e vizave për Kosovën

Samiti i Berlinit përfundoi pa arritur një emërues të përbashkët për zgjidhjen e konfliktit mes Kosovës e Serbisë. Angela Merkel dhe presidenti francez Emmanuel...

Dialogu Kosovë-Serbi nën dritën e takimit në Berlin

Promovimi i paqes dhe sigurisë dhe kështu promovimi i zhvillimit të mirë të rajonit: ky ishte qëllimi i takimit të Ballkanit Perëndimor në Kancelari...

Artim Shaqiri njëri ndër futbollistët e mirënjohur shqiptar në Maqedoni(Video)

rtim Shaqiri është një futbollist shqiptar i mirënjohur dhe vjen nga Struga-Maqedoni. Ai lindi në Livadhi (Strugë) më 23 shtator 1973. Karrierën e tij...

“Ylbere dashurie” në Tiranë dhe “Mbretëri dashurie” në Korçë

Shkruan: Shaban Sinani Rrugëtimi poetik i poetes tetovare Sadije Aliti këtë radhë destinacion pati Shqipërinë. Vargu poetik së pari ndalet në kryeqytetin shqiptar në Tiranë....