Home 2019 Mars

Monthly Archives: Mars 2019

Lugina e Preshevës – qetësia përpara furtunës!

Deklarata e të parit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, në “Indeksonline”, se e paska “tmerruar qetësia e Luginës për korrigjim e kufijve”, ka...

Veseli takon studentë kosovarë në Japoni

Gjatë qëndrimit në Japoni, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, takoi edhe komunitetin shqiptar që jeton dhe vepron në Tokio. Ai me këtë rast...

Sela: Që nga pavarësia Maqedonia asnjëherë s’ka pasur zgjedhje të lira

Kuvendi qendror i Aleancës për Shqiptarët sot në Dibër mbajti mbledhje ku u bisedua për shumë çështje. Mbledhja u mbajt pa praninë e mediave ndërsa...

Barca nënshtron Betisin

Barcelona nuk ka pasur probleme në ndeshjen e zhvilluar si mysafir i Real Betisit, të cilën e ka fituar me rezultat 4-1. Gjithçka nisi nga...

Deutsche Bank dhe Commerzbank nisin bisedimet zyrtare për bashkim

Deutsche Bank dhe Commerzbank do të nisin bisedimet zyrtare rreth një bashkimi ndërmjet dy bankave më të mëdha të Gjermanisë. Një bashkim i këtyre bankave...

A po zhvillon Google telefonin e tyre të palosshëm?

Ka shumë mënyra për t’u qasur në një dizajn të telefonit të palosshëm. Kemi parë Galaxy Fold-in, , Mate-X të Huawei, dhe e dijmë...

Myftiu Saqipi, në vizitë zyrtare Komunitetit Mysliman të Shqipërisë

Të enjten e 14 marsit, Myftiu i Luginës së Preshevës, Nexhmedin ef. Saqipi, i cili njëherit është edhe zëvendësreis i Rijasetit të Bashkësisë Islame...

Ragmi Mustafa priti përfaqësuesit Komisionerit të Lartë të OSBE-së për Pakicat Kombëtare me seli...

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Ragmi Mustafa priti në selinë e këtij institucioni Përfaqësuesit e Komisionerit të Lartë të OSBE-së për Pakicat Kombëtare me...

Sh.m”Sezai Surroi” në Bujanoc me ekspozitë për nder të 7 Marsit, Ditës së Mësuesit(Video)

Shkolla e mesme "Sezai Surroi" në Bujanoc për nder të në Shtëpinë e Kulturës ka hapur  ekspozitë . Profesorët e historisë  të shkollës  së  mesme...

SHKOLLAT SHQIP PARA SFIDAVE TË REJA

Në vend të urimit për Ditën e Mësuesit Nga Nexhmedin Saqipi Sot po mbushen 132 vjet nga dita e parë e hapjes së shkollës shqipe në...