Home 2019 Shkurt

Monthly Archives: Shkurt 2019

“Dije ku qëndron”, Fotografi nga e kaluara në kushtet e sotit

Një histori e paraqitur përmes fotografive të realizuara nga Miran Behluli. Montazhi i fotografive është miksimi i fotografive nga koha se si ishte fshati Lluçan...

Zejni Fejzullahu merr besimin e shumicës për drejtor të shkollës...

 Këshilli i arsimtarëve i shkollës  së mesme  “Sezai Surroi” në Bujanoc ka mbajtur sot mbledhjen në të cilën është votuar  për zgjedhjen e drejtorit...

Myftiu Saqipi, merr pjesë në ceremoninë festive të Ambasadës së Kuvajtit në Beograd

Të premten e 22 shkurtit, në Hotel Hajat, të Beogradit, me rastin e shënimit të ditës së shtetësisë së Kuvajtit, nga Ambasada e këtij...

Nagip Arifi priti koordinatorin për kulturë, rini dhe sport pranë Qeverisë së Kosovës Rexhep...

Kryetari i PD-së Nagip Arifi priti koordinatorin për kulturë, rini dhe sport pranë Qeverisë së Kosovës Rexhep Hotin Në ambientet e zyrës së PD-së në...

Drejtori i Shtëpisë së Kulturës në Bujanoc Jetmir Ismaili i ndau mirënjohje Koordinatorit Nacional...

Koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport në Qeverinë e Republikës së Kosovës, Rexhep Hoti, gjatë vizitës zyrtare në Luginë të Preshevës takoi drejtorin...

KKSH mbështet përfshirjen e Luginës së Preshevës në planin nacional për rini

  Kryetari Ragmi Mustafa dhe stafi i Këshillit Kombëtar Shqiptar pritën në selinë e KKSH-së në Bujanoc Koordinatorin Nacional për Kulturë pranë qeverisë së Kosovës,...

Komuna e Bujanocit nënshkruan memorandum bashkëpunimi me Ministrinë e Kulturës të Kosovës

Në kabinetin e kryetarit të Komunës së Bujanocit, sot është nënshkruar memorandum bashkëpunimi në mes të kryetarit të komunës, Shaip Kamberi, dhe Koordinatorit Nacional...

Ndërron jetë pedagogu Mr. Qemajl Morina

Në moshën 68 vjeçare ka ndërruar jetë pedagogu, botuesi e udhëheqësi i shquar i institucioneve të Bashkësisë Islame të Kosovës, Mr. Qemajl Morina. Varrimi...

Abdixhiku: Idetë e Rugovës më së paku kanë ndërlidhje me Thaçin

Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka reaguar pas deklaratave të presidentit, Hashim Thaçi i cili tha se është frymëzuar nga ish-presidenti, Ibrahim Rugova në...