Home 2018

Yearly Archives: 2018

Opinion lidhur me Deklaraten e Deputetit Haradinaj-Shkruan Bilall Maliqi, shkrimtar

Nga Bilall Maliqi   Z. DAUT HARADINAJ TËRHIQE DEKLARATËN DHE KËRKOJU FALJE QYTETARËVE TË LUGINËS SË PRESHEVËS… Z. Daut Haradinaj, Lugina e Preshevës (Kosova Lindore), përbëhet me...

Shaip Kamberi darkë pune me Ambasadorin e OSBE-së në Beograd, Andrea Orizio

Nëpërmjet një postimi në facebook, kryetari i Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, ka njoftuar se gjatë së mërkures, ka zhvilluar një darkë pune në...

Letër e hapur z. Daut Haradinajt nga Nexhmedin Ademi

I dashuri deputet z. Daut Haradinaj. Pavarësisht dinamikës politike, etnia kombëtare, territori, feja nuk kalkulohen me pasuri mbi e nëntokësore. Nuk është e moralshme të...

Këshilli Komunal i Bujanocit propozon buxhetin për vitin 2019

Këshilli Komunal i Komunës së Buajnocit ka mbajtur seancën e rradhës në të cilën janë miratuar 8 pika të rendit të ditës. Pika e parë...

Ambasadori i OSBE-së, Andrea Orizio vizitë Këshillin Kombëtar Shqiptar

Pas takimit në Beograd kreu i misionit të OSBE-së në Serbi, Ambasadori Andrea Orizio  vizitoi sot  Këshillin Kombëtar Shqiptar (KKSH) në Bujanoc, ku takoi...

Përfaqësuesit e Amerikës takojnë udhëheqjen e re të KKSH-së

Kryetari dhe zv/kryetari i Këshillit  Kombëtar Shqiptar, RagmiMustafa dhe Enver Memeti, u takua në selinë e KKSH-së në Bujanoc me Sekretari i dytë, seksioni...

OVL e UÇPMB-së: Pushoni të qetë Kosova ka Ushtri

Me moton " Pushoni të qetë Kosova ka Ushtri"  OVL e UÇPMB- së ka bërë homazhe në varrezat e dëshmorë në Gjilan si dhe...

Mustafa kërkon që Lugina të përfshihet në platformën për dialogun me Serbinë

Kryetari  i KKSH-së Ragmi Mustafa  përmes një postimi në favebook  ka kërkuar që çështja e Luginës së Preshevës  të përfshihet në  platformën për dialogun...

Limaj e Ahmeti kryesues të delegacionit shtetëror për bisedimet me Serbinë

Kuvendi i Kosovës ka votuar projektrezolutën e PSD-së për dialogun si dhe delegacionin shtetëror. Kësisoj, në krye të këtij delegacioni shtetëror do jenë Fatmir Limaj...

Kuvendi i Kosovës miraton Rezolutën e PSD-së për dialogun me Serbinë

Kuvendi i Kosovës sot mezi arriti të mbledh deputetët në sallë, për të votuar projekt-rezolutën e propozuar nga Partia Socialdemokrate për dialogun me Serbinë. Në...