Home 2018 Nëntor

Monthly Archives: Nëntor 2018

Telekom AG me udhheqjen nga Mevludin Shabani Feston 20 vjetorin

Specialist per telekomunikacion ne fushen e telefonis mobile dhe asaj fikse eshte saxer telekom AG. Saxer Telekom AG eshte nje biznes i specializuar me nje...

Kryetari i KK të Bujanocit Adnan Salihu uron 28 Nëntorin

Festa e 28 Nëntorit është dita që bashkon zemrat e gjithë shqiptarëve kudo që janë rethë flamurit kuq e zi dhe shqiponjes dykrenare.Është ditë...

Pajaziti uron 28 Nëntorin, Ditën e Flamurit

Të ndarë në shumë shtete, por të bashkuar rreth një Flamuri, një Gjuhe dhe një Gjaku! 28 Nëntori, përveç gëzimit dhe krenarisë së madhe, duhet...

Kryetari Kamberi,organizon koktej në prag të “Ditës së Flamurit”

Kryetari i  komunës së Bujanocit për nderë të festës  28 nëntorit, ditës  së flamurit,  ka organizuar  koktej me qytetarët e kësaj komune në pragë...

Kryetari i Sh.Sh “Feniks”, Bilall Maliqi uron 28 Nëntorin, Ditën e Flamurit

Nesër është festa më e madhe e shqiptarëve anekënd rruzullit tokësor (aty ku ka shqiptar), 28 Nëntori, Dita e Flamurit tonë Kombëtar. Edhe këtë vit,...

Publikohet libri “Rep Music Language” i autores Yllka R. Imeri ngaTërnoci

Më 19 Nëntor 2018 publikohet libri  "Rep Music Language" i autores Yllka R. Imeri nga shtëpia botuese LAMBERT në Gjermani. Libri është studim gjuhësor në...

Bllombohet sërisht objekti RTV “Presheva”

Zyra ku zhvillon aktivitetin RTV "Presheva" është bllombuar nga  inspektoriati kundër zjarrit me asistencë të policisë lokale. Ky është njoftimi i stafit të RTV "Presheva": Në orët e pasdites...

Mbyllen zyra e PDSH-së në Preshevë, akuzojnë pushtetin lokal dhe Beogradin

Partia Demokratike Shqiptare në Preshevë përmes një njoftimi ka tregua se është mbyllur zyra e partisë duke vlervsuar se Njoftimi i plotë i PDSH-së: Njohtohen të gjithë...

Pajaziti: Këshilli Nacional legal, por jo edhe legjitim

Sot, si grup i Këshilltarëve të Alternativës për Ndryshim kemi marrë pjesë në seancën konstituive të përbërjes së re të Këshillit Nacional, por kemi...

Ragmi Mustafa i zhgënjyer me qeveritë e Shqipërisë dhe Kosovës

I zhgënjyer që qeveritë e Shqipërisë dhe Kosovës nuk përfshinë asgjë për Luginën e Preshevës, në marrëveshjen e sotme të firmosur midis tyre, në...