Home 2018 Shtator

Monthly Archives: Shtator 2018

Ekskluzive: Intervist me trajnerin e Feniksit në prag të ndeshjeve të Ligës së Kampionëve!

Trajneri nga Shqipëria, Ani Mullai që drejton skuadren kosovare, Feniks në Futsal, nga data 3 tetor deri me 7 tetor do ketë një garë...

PVD do të merr pjesë në zgjedhjet e Këshillit Kombëtar Shqiptar

DEKLARATË E KRYESISË SË PVD - së Kryesia e përgjithshme e Partisë për Veprim Demokratik pas analizës së detajuar të situatës së ndërlikuar politike, vendosi...

Deputeti Liburn Aliu viziton komunën e Bujanocit, pritet nga kryetari Kamberi

 Deputeti i parlamentit të republikës së Kosovës nga rradhët e lëvizjes Vetëvendosje vizitoi komunën e Bujanocit ku u pritë nga kryetari i Shaip Kamberi. Në...

Kryetari i PD-së Nagip Arifi priti në takim pune deputetin e LVV-së ...

Liburn Aliu deputet i parlamentit të republikës së Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje ka vizituar  edhe partinë demokratike ku u prit nga kryetari i PD-ës...

NË TEATËR

Rreze të forta më shoqërojnë, S’më lënë vetëm në këta gurë Këngët e zogjëve simfoni T’japin jetë dhe gjallëri. Fllad i lehtë më ledhaton, Më shoqëron qyteti i vjetër Jam...

Doli nga shtypi libri me opinione për Luginën e Preshevës

Sot, doli nga shtypi libri publicistik me Opinione për Luginën e Preshevës, të autorit Nexhmedin Saqipi. Libri me opinione i publicistit Nexhmedin Saqipi, ndahet në...

Përmes Bujanocit e Preshevës, përveç Autostradës e Hekurudhës është edhe projekti i kanalit ujor...

Mr. Sc. Refik Hasani Tri komunat që aktualisht përfshin, nuk do të duhej të bashkohen pjesërisht, por të pandarë. Mbi të gjitha është prezent  elementi...

APN për pjesëmarrje në zgjedhjet e Këshillit Nacional

Komunikatë APN për pjesëmarrje në zgjedhjet e Këshillit Nacional Alternativa për Nryshim ka vendosur të jetë pjesëmarrëse e zgjedhjeve për Këshillat Nacionale të cilat janë caktuar të...

Reagon APN në Bujanoc: Kush po nxit tensione në Bujanoc?

Alternativa për Ndryshim në Bujanoc, gjykon ashpër gjestin e puntorit shëndetsor Sasha Arsiq i cili me publikimin e fotografisë me armatim të kalibrit të...

Gjumi i shkurtë gjatë ditës ju bën më të lumtur

Shkencëtarët kanë zbuluar një lidhje mes të fjeturit për një kohë të shkurtë gjatë ditës dhe lumturisë. Ndonëse gjumi në përgjithësi sjell një sërë përfitimesh...