Home 2018 Gusht

Monthly Archives: Gusht 2018

Filmi “Kodi i Nderit ” fillon xhirimet në Kosovë dhe Shqipëri

  Pas xhirimeve të disa skenave në Shqipëri, Kompania filmike International Film Europe në  bashkëpunim me Movi Design dhe Theater Antika, xhirimet e filmit do...

KKSH: URIME FESTA E KURBAN BAJRAMIT

Këshilli Kombëtar Shqiptar uron të gjithë besimtarët mysliman me rastin e festës së Kurban Bajramit. Kurban Bajramit simbolizon sakrificën dhe besimin në Zotin, mirëkuptimin dhe...

Arifi uron festën e Kurban Bajramit

Të nderuar qytetarë shqiptarë të fesë islame, Jemi në prag të Festës së Kurban Bajramit, festës e cila simbolizon solidaritetin mes njerëzve, ndihmën për njëri...

Pajaziti: Urime festa e Kurban Bajramit

Në këtë festë, e cila ka vlerën e sakrificës, devotshmërisë, solidaritetit, humanitetit, drejtësisë e barazisë, uroj që tek ju të mbretërojë mirëqenia dhe paqa...

“Jetima e Ballkanit”, në natën e Kurban Bajramit, dhurojnë banesë në Bujanoc

Me angazhimin e pandërprerë të Halil Kastratit, bashkë me drejtorin e Shoqatës "Jetimat e Ballkanit", Berat Kabashi, përfaqësuesin e Shoqatës për Gjermani dhe Evropë...

BIPBM edhe këtë vit organizon therjen e Kurbanëve

KURBANI 2018 Bashkësia Islame për Preshevë Bujanoc dhe Medvegjë(BIPBM) edhe këtë vit organizon therjen e Kurbanëve. BIPBM ka një traditë të hershme në grumbullimin dhe therjen...

KTHIMI I TURQISË NË BALLKAN

Shkruan: Nexhmedin Ademi “Na kan lënë të presim në dyert e Bashkimit Evropian 54 vite a po jo”.                ...

Nuk lejojmë, që të përbuzet aktiviteti kombëtar e humanitarë mbi 30 vjeçarë i SHH...

"Ju lutemi të nderuar medvegjas, bashkëkombas, mos bini viktimë e këtij grupi, që flet për shoqatën, e në fakt, as që janë pjesë e...

Kryetari Ymeri takohet Shefin e ri të Departamentit për demokratizim të Misionit të OSBE-së...

Kryetari i Këshilli Kombëtar Shqiptar (KKSH), ShukriYmeri, priti dje në takim Shefin e ri të Departamentit për demokratizim të Misionit të OSBE-së në Beograd,...

Lulemëngjesi në poezinë shqipe: poetja amerikane Carrie Hooper

Nga Adnan Mehmeti Në shtetin e Nju Jorkut jeton dhe krijon profesoresha amerikane, Carrie Hooper, njohëse e disa gjuhëve të huaja, poete e mbushur me...