Home 2018 Qershor 27

Daily Archives: 27/06/2018

Delegacioni i shoqatës”Vizioni”kthehet nga takimet me rëndësi nga Turqia

Një delegacion nga shoqata  për zhvillim dhe kooperim  “Vizioni” nga Presheva i përbërë  nga kryetari Lulzim Miftari dhe koordinatori Shefki Jonuzi  kanë qëndruar për...

Hetem Ramadani arrin ta shëroi nga kanceri në mushkëri Besnik Arifin nga Presheva/video/

Kanceri eshte nder semundjet me vdekjeprurese ne bote dhe mjekesia ofron menyra te ndryshme per ta trajtuar kete semundje. Besnik Arifi ka pirë duhan plot...

Meta pret nxënës nga Medvegja: Nuk do ta harroj vizitën mbresëlënëse dhe mikpritjen e...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka pritur gjatë ditës së sotme nxënës dhe mësues të shkollave shqipe në Medvegjë. “Shumë i privilegjuar të prisja në...

Mërgata e Luginës së Preshevës, falënderon Presidentin e Shqipërisë, z.Ilir Meta

Kryetari SHH “Medvegja” në Zvicër, z.Zenel Neziri, Asociacioni “Sos Medvegjë-Çamëri”, me kryetar z.Fadil Selmani, SHH “Lugina e Preshevës” me kryetar z.Ferat Rashiti dhe kryetar...