Home 2018 Qershor 19

Daily Archives: 19/06/2018

Forumi Rinor Rahovica fillon punimet për ndërtimin e shtëpisë së Jonuz Latifit

Forumi Rinor Rahovica  ka filluar  punimet për ndërtimin e shtëpisë së re të  Jonuz Latifit nga fshati Rahovicë e komunës së Preshevës. Lajmin për fillimin...

Të rinjët e Bujanocit të pa interesuar për zanate(video)

Numri i të rinjëve të interesuar për zanatet të ndryshme po zvogëlohet cdo ditë e më shumë në komunën e Bujanocit. Këtë e ka...

Behluli: Qëndrimi i shqiptarëve në Luginë të Preshevës interes nacional(video)

Në një intervistë dhënë televizionit kombëtar të Shqipërisë “ Vizion + “ , afaristi me përvojë shumëvjeçare,  njëkohësisht dhe kryetari i Kompanisë Mediale “...

Myftiu Saqipi, priti klerikët fetarë të Forcave Ushtarake Ndërkombëtare

Pas përfundimit të muajit të shenjtë të Ramazanit, të martën e 19 qershorit, në Xhaminë e Re, të Tërnocit, në rezidencën e tij, Myftiu...

Neziri: “Nuk ishim e as që jemi me ndoj parti, partia jonë është Medvegja,...

Në mesin e mbi 2.000 bashkatdhetarëve, ishin edhe shumë miq zviceran, si Christof Darbelley, një mik i dëshmuar i komunitetit tonë, i cili që...