Home 2018 Qershor 14

Daily Archives: 14/06/2018

Kryetari i KKSH-së Shukri Ymeri uron festën e Fitër Bajramit

Në emër të Këshilli Kombëtar Shqiptar, kryetari Shukri Ymeri, uron të gjithë besimtarët mysliman me rastin e festës së Fitër Bajramit, përfundimin e Muajit...

Kryetari i KBI-së në Bujanoc Sulejman Fejzullahu, uron festën e fitër bajramit

Paqa dhe shpetimi qofte mbi ju Te nderuar vellezer dhe motra,kam knaqesine dhe nderin qe ne emerin tim personal dhe ne emer te kbi Bujanovc te ju...

Kamberi: Urime dhe me fat Fiter Bajramin

Të nderuar besimtarë, Iftari i sontëm, simbolizon fundin e një sakrifice të besimtarëve për Zotin e tyre. Agjërimi i përplotë 30 ditëve në këto temperatura...

Urimi i kryetarit të PD-së Nagip Arifi për Bajram

Të nderuar vëllezër e motra të besimit islam, Më lejoni që në prag të festës së Fitër Bajramit, në emër të çdo anëtari dhe simpatizuesi...

Mesazh urimi i Myftiut të BIPMB-së

Myftiu i Bashkësisë Islame për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë, H. Nexhmedin ef. Saqipi ua uron të gjithë besimtarëve kudo që gjinden, muajin e bekuar...