Home 2018 Qershor

Monthly Archives: Qershor 2018

Vaile Shkodra nga Gjilani kandidate për zgjedhjet komunale në Anderlecht të Belgjikes

Vajza më e mirë e diaspores ! Kështu e thërrasin ata që e njohin Vailen, udhëheqëse e të vetmit grup të vallëve tona popullore...

Futbollisti në kombëtren Zvicerane Admir Mehmedi u prit nga kryetari i ...

Futbollisti i njohur shqiptar Admir Mehmedi aktualisht anëtar i skuadrës gjermane Wolfsburg dhe anëtar i reprezentacionit të Zvicrës, sot u prit nga kryetrai i...

Bujanoc: Zv.ministri Hoti shpalosë projektin Nacional që ka të bëjë me garimin...

      Koordinatori Nacional për Kulturë, Rini dhe Sport i Kosovës  Rexhep Hoti,  dhe drejtori i Departamentit të Rinisë në kuadër të kësaj Ministrie  Xhevat...

Reciprociteti shpëton Luginën e Preshevës

Shkruan: Shaip Kamberi Kosova me arsye e mbron qëndrimin se shkëmbimi i territoreve është opsion disfatist; por nuk ka arsye që në këto bisedime “finale”...

Bujanoci së shpejti me Qendër për qëndrim ditor për fëmijët me nevoja të veçanta

Falë përkushtimit të përfaqësueseve të Organizatës “Ti barabartë unë” dhe vullnetit e interesimit të Komunës së Bujanocit për të ndihmuar jetësimin e kësaj ideje,...

Bujanoci së shpejti me Qendër për qëndrim ditor për fëmijët me nevoja të veçanta

Falë përkushtimit të përfaqësueseve të Organizatës "Ti barabartë unë" dhe vullnetit e interesimit të Komunës së Bujanocit për të ndihmuar jetësimin e kësaj ideje,...

KBI e BIPBM në Bujanoc organizon turnir humanitar

NJOFTIM   KËSHILLI I BASHKËSISË ISLAME NË BUJANOC ORGANIZON TURNIR HUMANITAR NË FUTBOLL TË VOGËL KU MJETET E TUBUARA, FITUESI I TURNIRIT E KA TË DREJTËN TË I DESTINOJ TEK...

Delegacioni i shoqatës”Vizioni”kthehet nga takimet me rëndësi nga Turqia

Një delegacion nga shoqata  për zhvillim dhe kooperim  “Vizioni” nga Presheva i përbërë  nga kryetari Lulzim Miftari dhe koordinatori Shefki Jonuzi  kanë qëndruar për...

Hetem Ramadani arrin ta shëroi nga kanceri në mushkëri Besnik Arifin nga Presheva/video/

Kanceri eshte nder semundjet me vdekjeprurese ne bote dhe mjekesia ofron menyra te ndryshme per ta trajtuar kete semundje. Besnik Arifi ka pirë duhan plot...

Meta pret nxënës nga Medvegja: Nuk do ta harroj vizitën mbresëlënëse dhe mikpritjen e...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka pritur gjatë ditës së sotme nxënës dhe mësues të shkollave shqipe në Medvegjë. “Shumë i privilegjuar të prisja në...