Home 2018 Maj

Monthly Archives: Maj 2018

Regjisori Valton Jakupi shpallet Ambasador i Paqes në Botë

Organizata Botërore Universale e Paqes dekoroi regjisorin europian Valton Jakupin me dekoratën titullin ( Ambassador for Peace in the Ëorld ) Ambasador i Paqës...

Shkolla “Naim Frashëri ” në Bujanoc shënoi përvjetorin e themelimit (Foto)

Shkolla fillore “Naim Frashëri” në Bujanoc sot ka shënuar 50  vjetorin e nismës së paraleles së pare  në vitin 1968 me 28 nxënës me...

GEOS ENGINEERING në Bujanoc, gjithça rreth gjeodezisë në një vend

Në qytetin e Bujanocit për herë të parë është hapur një ndërmarje ndërtimore e gjeodezisë me pronarë shqipëtarë. Dy vëllezërit nga Tërnovci i madh, Duan Salihu Inxhinjer...

Sot ka përfunduar manifestimi dhe turniri i organizuar nën moton “Ditët e Vebi Rexhepit”...

Sot ka përfunduar manifestimi ditët e Vebi Rexhepit, njëherit dhe turniri i cili ishte organizuar për nderë të vepëres dhe gjakut të dëshmorit Vebi...

Njoftim: Syneti falas për fëmijët e Luginës së Preshevës

Forumi Rinor Islam në Preshevë në bashkëpunim me një organizatë turke ofrojnë falas shërbimet e tyre për kryerje të synetive... Forumi Rinor Islam në Preshevë...

Manifestimi “Ditët e Komandant Lleshit” fillon me orë letrare

Në Shtëpinë e Kulturës në Bujanoc sot është mbajtur orë letrare në shënimin e 17-të vjetorit të rënies së heroit kombëtar, komandantit të UÇPMB-së...

Arifi: Zoti i’a mundësoftë secilit nga ne ta agjërojmë muajin e Ramazanit

Të nderuar vëllezër e motra shqiptarë të besimit Islam. Më lejoni që në emër të Partisë Demokratike me seli në Bujanoc në prag të fillimit...

Kolegji Universitar “Beder” nga Tirana, ndanë 5 bursa për studentët nga...

Rektori i Kolegjit Universitar "Beder" i dorëzoi kryetarit Kamberi dokumentin për 5 bursa për studentët nga Bujanoci Rektori i Kolegjit Universitar "Beder" nga Tirana, Ferdinand...