Home 2018 Mars

Monthly Archives: Mars 2018

LMT në Zvicër reagon ndaj përçarjeve rreth zgjedhjeve për Bashkësi Lokale në Tërnoc

LIDHJA MERGIMTARVE TERNOCAS ME SELI NE ZVICER REAGIM   Wil-SG Me 25.03.2018   Te nderuar bashkfshatar te Ternocit. Lidhja e mergimtarve te Ternocit ( LMT ) me keqardhje e ka...

Haliti:Ne nuk i kemi përishur zgjedhjet por s’kemi lejuar të manipulohen(video)

Agim Haliti kryetar i deri tashëm  i bashkësisë lokale në Tërnoc ka reguar  ndaj akuzave për kinse ka prishur zgjedhjetk ku  në një pronocim për lugina...

Anulohen zgjedhjet për Bashkësi Lokale në Tërnoc (Video)

  Në fshatin Tërnoc të komunës së Bujanoc nuk janë zhvilluar zgjedhjet për bashkësi lokale të cilët kanë qenë të parapara për sot. Liridon Jakupi kryetar...

APN në Bujanoc me platformë për monitorim të qeverisjes lokale

Komunikatë e Këshillit të Përgjithshëm të APN-së në Bujanoc Komisionet punuese në shërbim të përgatitjes së Platformës vepruese dhe monitorim i vazhdueshëm i pushtetit aktual Këshilli...

Bejtulla Bejtullahu, heq dorë nga KBI, për shkak angazhimit në OVL në Bujanoc

Bashkësia Islame për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë BIPBM, ka pranuar një kërkesë të prof. Bejtulla Bejtullahut, kryetar i zgjedhur i Organizatës së Veteranëve të...

NË PRESHEVË SHËNOHET 21 MARSI DITA BOTËRORE E POEZISË…

Në Bibliotekën e Qytetit “Mehmet Jusufi” në Preshevë, Shoqata e Shkrimtarëve “Feniks” (Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë) në bashkëpunim me Bibliotekën e Qytetit, e shënoi...

1500 gram ari të fshehura në kutinë e mjeteve punuese /foto/

Doganierët në bashkëpunim me policinë në dalje të vendkalimit kufitar Gradina kanë gjetur 1500 gram stoli ari me vlerë prej 5 milionë dinarë. Ky ari...

I kishte fshehur 70.000 euro rreth brezit (foto)

Doganierët në vendkalimin kufitar Gradina kanë ndaluar 40.000 euro në dalje të Serbisë pasi ishte kontrolluar vetura e tipit “Mercedes” me targa gjermane me...

E frikshme: Në periferi të Tërnocit hidhet një arkivol i zbrazët

Në periferi të fshatit Tërnoc në drejtim të fshatit Breznicë dhe Maltërnoc është hudhur një arkivol  i zbrazët raporton Lugina Press. Një lexues  ka dërguar...

Bejtullah Bejtullahu zgjidhet kryetar i OVL-së në Bujanoc(Foto)

Organizata e Veteranëve të Luftës (OVL) e dalë nga ish ushtria Çlirimtare për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc (UÇPMB), Dega në Bujanoc, ka zgjedhur për...