Home 2018 Janar

Monthly Archives: Janar 2018

Kërkohet kujdestare për një fëmijë në Zvicër

Kërkohet  kujdestare për tu kujdesur për një fëmijë  në Zvicërr. Të interesuarat  të lajmërohen në numrin: +41 79 317 95 16 Për më shumë klikoni në...

Faik Veseli nga Shkupi, do të marr pjesë në Kampionatin Evropian në Rusi

Përfaqësuesja U21 e karatesë së Maqedonisë në fundjavë do të jetë pjesë e Kampionatin Evropian për kadetë, juniorë dhe U21 i cili do të...

Kush do të zëvendësoj Jonuz Musliun?

Se kush do të zëvendësoj tani të ndjerin Jonuz Musliun me postin e Kryetarit të Kuvendit të Bujanocit, Kryetarin e subjektit politik që e...

Vëllazërisht, u zgjodh kryesia e re e SHHLP-së në Zvicër

Kryetar u zgjodh, Ferat Rashiti, që ishte gjithmonë besnikë i shoqatës në kryesi prej themelimit, Bejtulla Beluli, sekretar, poashtu veprimtarë i pandalshëm i shoqatës,...

Shënohet 18 vjetori i daljes në skenë e UÇPMB-së dhe vrasja e vllezërve...

Sot më 26 janar, janë përkujtuar  martirët e fshatit Dobrosin të cilët u vranë padrejtësisht nga forcat policore Serbe, ku menjëher pas rënjes të...

Dorëzimi i çelësave të shtëpisë për familjen e Asmir Salihut në Bilaç

Shtëpia e Asmir Salihut ( Bi Laçi ) e gatshme për banim ! Sot gjatë ditës në një ceremoni simbolike ju dorëzua shtëpia e ndërtuar Familjes Salihu...

Nesër në Gjilan hapen të pamet(ngushëllimet) për të ndjerin Jonuz Musliun

Nga dita e nesërme e deri ditën e diel në Gjilan  hapen të pame-ngushëllime për të ndjerin Jonuz Musliun.  Të pamet bëhen tek  "Europa 2002"...

Preshevë: U shënua Manifestimi “FLAKA E JANARIT”.

Në Preshevë u shënua Manifestimi "Flaka e Janarit", nën patronatin e Shoqatës së Shkrimtarëve "Feniks" (Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë), në bashkëpunim me Bibliotekën e...

Komuna e Bujanocit, nderon me mirënjohje – post mortem, kryetarin e ndjerë të kuvendit...

Kryetari i komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, nderoi me Mirënjohje - post mortem, kryetarin e ndjerë të Kuvendit komunal të Bujanocit, z. Jonuz Musliu. Mirënjohjen...

Kuvendi i V-të i SHHLP-së, mbahet më 27.01.2017 në Rebstein

Njoftojmë të gjithë anëtarët, të gjithë vullnetmirët, bashkëkombas të të gjith trevave, që jetojnë dhe veprojnë në Zvicër, se me datë 27.01.2017, në restaurant...