Home 2017 Nëntor

Monthly Archives: Nëntor 2017

Apple mbetet lider i tregut të telefonave në SHBA

Sipas një raporti të ri nga firma e hulumtimit të tregut, Strategy Analytics, Apple mbajti vendin e parë në tregun e telefonave të mençur...

Trendi i kësaj vjeshte: Syzet “Matrix” (Foto)

Syzet e errëta me formë si mace të stilit “Extreme Cat Eyes” janë rikthyer përsëri në trend të vitit. Këto syze ndryshe mund t’i njihni edhe...

Adelina Berisha e bukur dhe sharmante

Adelina Berisha është këngëtarja e njohur nga Prishtina që karrierën e filloi që në moshë të vogël. Ajo së fundi ka postuar një fotografi në...

Shoqata Kulturore “Dituria” dega në Bujanoc, prezenton projektin “Rrethi Rinor”

   Shoqata Kulturore “Dituria” dega në Bujanoc, prezenton projektin “Rrethi Rinor”, në të cilin do të marrin pjesë të rinjët e Komunës së Bujanocit....

Turniri që tuboi mërgimtarët tërnovcas në Zvicër(foto)

 Lidhja e Mërgimtarëve të Tërnoc ka organizuar turnir në futboll të vogël në të cilin morën pjesë ekipe të shumtë Tërnovcase dhe rrethina   të...

Shqiponjat e Bujanocit shënojnë një vjetorin e themelimit(foto)

Shoqëria kulturoro-artistike “Shqiponjat” nga Bujanoci  ka shënuar një vjetorin e themelimit të saj. Me këtë rast para të prnishmëve Dionesa Ebibi ka elaboruar punën një...

Talenti nga Tërnoci, Riza Haliti në Winterthur të Zvicrës

Futbollisti nga Tërnoci , Riza Haliti ,  do të jetë pjesë e skuadrës nga Zvicra, Winterthur raporton Lugina Press. Djaloshi  nga Tërnoci  ju ka rënë në sy shum skuadrave evropiane,...

Në Tërnoc shënohet 50 vjetori i shkollës fillore “Muharrem Kadriu”(foto&video)

Me një program kulturo –artistik të përgatitur nga nxënësit   dhe arsimtari Mitat Ramadani në Tërnoc të Bujanocit  është shënuar 50 vjetori i ditës  së...

Bujanoc: Prosperiteti organizon ekskursion për femra

Organizata joqeveritare "Prosperiteti" nga Bujanoci organizon ekskursion dy ditorë me një  buajtje në Pogradec. Ndërkaq do të bëhet dhe shëtitje në: Strugë, Ohër, Shën Naum. Nisja...