Home 2017 Nëntor

Monthly Archives: Nëntor 2017

Talenti i radhës nga Tërnoci, Veton Zeqiri në Winterthur të Zvicrës

Se KF"Tërnoci" është një fabrikë e prodhimit të futbollerëve këtë e dëshmojnë talentët e këtij klubi të cilët çdo ditë pranohen nëpër klube rajonale...

Edhe pak orë, deri te Nëntori i Flamurit, Presidenti Ilir Meta në Medvegjë

Sipas këshilltarit të Presidentit, Ambasador, Flamur Gashi, pasi ne e pyetëm, se a do të ketë ndoj takim Presidenti me përfaqësues politikë të Luginës,...

KF”Tërnoci” udhëton drejtë turneut “Kupa e Pavarësisë 2017” në Vlorë

Klubi Futbollistik "Tërnoci" do të jetë pjesë e aktivitetit mbarëkombëtar ‘Kupa Pavarësia 2017" që zhvillohet   më datë 25 dhe 26 nëntor në Orikum -...

Alternativa për Ndryshim deklaratë ndaj RTV “Presheva”

Alternativa për ndryshim në një deklaratë për media të cilën e ka publikuar në rrjetin social ka reaguar ashpër ndaj Radio Televizionit Presheva të...

RTV “Presheva” reagon ndaj organit të përkohshëm: Tendencë e mbylljes së mediumit?

Reagim i redaksisë së RTV “Presheva” ndaj diskriminimit financiar nga ana e Kryetarit të emëruar të Organit të përkohshëm, Shqiprim Arifi Shqiprim Arifi tenton shuarjen...

Bujanoc: Shënohet “Dita e Alfabetit”

  Në shtëpinë e kulturës në Bujanoc sot është shënuar 109 vjetori i Kongresit të Manastirit-Dita e Alfabetit. Në këtë eveniment kanë marrë pjesë profesorë, arsimtarë,...

Panairi Ndërkombetar i Tiranës 2017, 23 – 26

Për Bizneset dhe Veprimtarit e ndryshme Private nga Lugina e Preshevës. - Me fillim nga dita e nesërme, e enjte 23 Nëntor deri në ditën...

Kryetari i Dijanetit Dr.Ali Erbash, priti Reis-L-Ulemanë e Rijasetit të Bashkësisë Islame...

Presidenti i Dijanetit për Çështje Fetare të Republikës së Turqisë dr. Ali Erbash ne Ankara, e priti për një vizitë me karakter pune Reisin...

Nëntor Lugine !

Nga Dionesa Ebibi Presheva është qytet që me 20 minuta vrap e shëtit të gjithin... Shpeshherë ndodh që gjatë këtij vrapimi mu në rrugë kryesore kanë...

Bujanoc: Shfaqet premiera “Vitaminat”nga teatri i kukullave “ Xixëllonjat e Lezhës”(video)

 Në shtëpinë e kulturës në Bujanoc sonte më  20 Nëntor me fillim nga ora 19:00 është shfaqur  premiera për fëmijë “Vitaminat” nga teatri i...