Home 2017 Nëntor 8

Daily Archives: 08/11/2017

Me gatime tradicionale hapet aktiviteti “Duart e Vyeshme” në Bujanoc(foto)

Në mënyrë solemne është hapur aktiviteti tradicional “Duart e Vyeshme” i organizuar nga shtëpia e kulturës “Vuk Karaxhiq” në Bujanoc. Me ushqime tradcionale shqiptare ka...

Veseli viziton QKUK-në, zotohet se nga 1 janari nuk do të ketë specialistë të...

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, i shoqëruar nga ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka vizituar sot Klinikën e Onkologjisë të...

Ivan Xholev, kryetari i ri i Gjykatës Penale në Maqedoni.

Me 11 vota “pro” dhe 2 “kundër” Këshilli Gjyqësor zgjodhi Ivan Xholevin si kryetar i ri i Gjykatës Penale. Xholev ka 8 vite stazh...

Mbi 7 mijë vende të lira pune në Agjencinë për Punësim në Maqedoni

Në Agjencinë për punësim në Republikën e Maqedonisë ka mbi 7 mijë vende të lira puna për momentin, në profile të ndryshme. Prej këtyre...

“Pamjet nga kampet ku qëndrojnë qytetarët e Arakanit janë tronditëse”

Zëvendës Nënsekretari i Departamentit amerikan të Shtetit, Simon Henshaw, pasi ka vizituar kampet ku qëndrojnë qytetarët e Arakanit tha se janë “shumë tronditëse” pamjet...

Trump: Mos na vini në provë!

“Mos na vini në provë!” Donald Trump iu drejtua Koresë së Veriut me një paralajmërim të qartë, duke i kërkuar të mos i nënvlerësojnë...

Dy mënyra si ta shmangni fitimin e peshës gjatë dimrit

Gjatë dimrit ne kalojmë më shumë kohë brenda, lëvizim më pak dhe hamë më shumë – prandaj është normale se mund t’i shtojmë disa...

Apple mbetet lider i tregut të telefonave në SHBA

Sipas një raporti të ri nga firma e hulumtimit të tregut, Strategy Analytics, Apple mbajti vendin e parë në tregun e telefonave të mençur...

Trendi i kësaj vjeshte: Syzet “Matrix” (Foto)

Syzet e errëta me formë si mace të stilit “Extreme Cat Eyes” janë rikthyer përsëri në trend të vitit. Këto syze ndryshe mund t’i njihni edhe...

Adelina Berisha e bukur dhe sharmante

Adelina Berisha është këngëtarja e njohur nga Prishtina që karrierën e filloi që në moshë të vogël. Ajo së fundi ka postuar një fotografi në...