Home 2017 Nëntor 5

Daily Archives: 05/11/2017

Turniri që tuboi mërgimtarët tërnovcas në Zvicër(foto)

 Lidhja e Mërgimtarëve të Tërnoc ka organizuar turnir në futboll të vogël në të cilin morën pjesë ekipe të shumtë Tërnovcase dhe rrethina   të...

Shqiponjat e Bujanocit shënojnë një vjetorin e themelimit(foto)

Shoqëria kulturoro-artistike “Shqiponjat” nga Bujanoci  ka shënuar një vjetorin e themelimit të saj. Me këtë rast para të prnishmëve Dionesa Ebibi ka elaboruar punën një...

Talenti nga Tërnoci, Riza Haliti në Winterthur të Zvicrës

Futbollisti nga Tërnoci , Riza Haliti ,  do të jetë pjesë e skuadrës nga Zvicra, Winterthur raporton Lugina Press. Djaloshi  nga Tërnoci  ju ka rënë në sy shum skuadrave evropiane,...

Në Tërnoc shënohet 50 vjetori i shkollës fillore “Muharrem Kadriu”(foto&video)

Me një program kulturo –artistik të përgatitur nga nxënësit   dhe arsimtari Mitat Ramadani në Tërnoc të Bujanocit  është shënuar 50 vjetori i ditës  së...