Home 2017 Nëntor

Monthly Archives: Nëntor 2017

Jashari: Duke u frikësuar se amaneti i të rënëve po shkon në dëm,...

Naim Jashri  njëri nga kandiadatët për këshilltar të mundshëm në asamblen komunale të Preshevës nga rradhët e PDSH-së në profilin e tij në facebook...

KF”Tërnoci” ftohet nga Fc “Kosova Munchen” nga Mynheni për ndeshje miqësore

Për nderë të 10 vjetorit pavarsis së Kosovës, klubi futbollistik shqiptar nga Mynheni “Fc Kosova Munchen” i ka bërë ftesë klubit futbollistik “Tërnoci” për...

Reagon APN: Cili shërbim shtetëror tentoi njollosjen e flamurit shqiptar në APN-në e Bujanocit?...

Alternativa për Ndryshim në Bujanoc, njofton opinionin e gjërë se natën midis 27 dhe 28 nëntorit, pjesëtarë tëshërbimeve serbe kanë tentuar ta njollosin flamurin...

Piktori Xhevdet Dulaj me punimin e tij uron Festën e...

Piktori dhe artisti Xhevdet Dula pëmes një punimi të tij të cilin e ka postuar në facebook ka uruar festën e flamurit 28...

Hysaj: Ishin pikë të rëndësishme, tani mendojmë vetëm për Juventusin

Dominoi lojën dhe fitoi, pavarësisht se shënoi vetëm një gol. Napoli i Elseid Hysajt është duke marshuar drejt titullit në Itali, megjithëse Interi dhe...

Enca në realizim të këngës së re

Enca Haxhia e cila ka pak kohë që ka publikuar këngën ‘Ciao’ e cila rezultoi shumë e suksesshme pas largimit nga OTR, këtë herë...

Sipas shkencës, janë dy shprehi që ju bëjnë të dukeni më të vjetër

Konsumimi i tepërt i alkoolit dhe pirja e duhanit për një kohë të gjatë janë karakteristika të njohura të një stili të pa shëndetshëm...

Apple bën gati versionin e ri të iPhone SE?

Apple, kompania e madhe amerikane e teknologjisë mendohet se është duke punuar në një përditësim të iPhone SE, model të cilin e ka lëshuar...

Kosova zë vendin e parë për fotografi, në mesin e 31 shteteve konkuruese në...

Konkursi Ndërkombëtar i Fotografisë “PreFoto”, u mbajt mbrëmë në Preshevë, ku në mesin e qytetarëve, kishte dhe fotograf të shumtë të cilët erdhën nga...

Adisa Ramadani nga Tërnoci, kampione në karate në Zvicër “Liestal 2017”

Edhe një sportiste e dalluar nga Lugina e Preshevës, Adisa Ramadani nga Tërnoci i Madh shpallet kampione në karate “Kumite U-14” për vajza në...