Home 2017 Tetor 29

Daily Archives: 29/10/2017

Kasami: S’ka BDI, tanimë ka vetëm LSDM

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami tha se koalicioni Aleanca me Besë ka fituar ndaj aparatit shtetëror. ”Jemi këtu me gjithë manipulimet e bëra e...

Sela: Nuk e pranojmë rezultatin e zgjedhjeve, është kryer presion dhe blerje votash

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, nuk pranon rezultatin e votimeve të sotme në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale. Ai tha se...

Xhemil Qamili, kryetar i komunës së Dollnenit (Foto)

Komuna e Dollnenit | Ora: 21:42 | Vota të numëruara: 100% | 3. Xhemil Qamili, BDI: 3844 19. Bilal Karishik, LSDM: 3144

Ramiz Merko shpall fitore në Komunën e Strugës

Kandidati i BDI-së për Komunën e Strugës, Ramiz Merko, para qytetarëve të Strugës tha se kjo është Struga multietnike dhe tha se kjo Strugë...

Isen Shabani, kryetar i Komunës së Vrapçishtit (Foto)

Telegrafi Maqedoni ju sjell të detajuara rezultatet minut pas minute, të bazuara në Komisionin Shtetëror Zgjedhor. Komuna e Vrapçishtit | Ora: 21:27 | Vota të...

Taravari: Gostivari u çlirua prej diktatorit!

Kandidati për kryetar të Gostivarit, Arben Taravari nga Aleanca për shqiptarët e shpalli fitoren ndaj Nevzat Bejtës të BDI-së, njofton Telegrafi Maqedoni. ”I falemnderoj të gjithë...

Arifi: Për herë të parë në histori, një kandidat udhëheq dy herë në Tetovë

Kandidatja e BDI-së për Komunën e Tetovës, Teuta Arifi, në konferencë për shtyp falënderoi votuesit e saj dhe tha se për herë të parë...

Erkan Arifi, kryetar i Komunës së Likovës (Foto)

Sipas rezultatit përfundimtar të KSHZ-së, fitues në këtë komunë është Erkan Arifi, nga BDI-ja. Komuna e Likovës | Ora: 22:12 | Vota të numëruara: 100%...

Ahmeti: Fituam betejat

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti në konferencë për shtyp tha se BDI ka realizuar fitore në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale. Ai tha se...

Blerim Bexheti, kryetar i Komunës së Sarajit (Foto)

Sipas rezultateve përfundimtare të KSHZ-së, Blerim Bexheti i BDI-së ka fituar zgjedhjet në Komunën e Sarajit. Komuna e Sarajit | Ora: 21:25 | Vota të...