Home 2017 Tetor 10

Daily Archives: 10/10/2017

Kryetari i komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, morri pjesë në biznis forumin Serbi –...

ryetari i komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, morri pjesë në biznis forumin Serbi - Turqi në të cilin morrën pjesë mbi 140 biznese nga...

Afërdita Ahmeti nga Nesalca e Bujanocit vuan nga kanceri, ka nevojë për ndihmën...

Afërdita   Naipi Ahmeti nga  fshati Nesalcë  i komunës së Bujanocit vuan nga kanceri, por familja   nuk mund të përballloj shumën që e nevojitet për...

Myftiu i BIPBM-së, Nexhmedin Saqipi në pritje të presidentit turk Erdoan, në Beograd

   Sot, në Beograd Kryetari i BIPBM-së,  Nexhmedin Saqipi, ishe në pritje të  presidentit të Turqisë Rexhep Taip Erdoan. Presidenti i republikës së Turqisë Rexhep...

Ministria e Kulturës së Shqipërisë: Themelimi i teatrit, ditë historike për Preshevën

Ministria e Kulturës në Republikën e Shqipërisë e ka vlersuar si ditë historike për Preshevën themelimin e teatrit profesionist. “Themelohet teatri profesionist, përpjekje, dëshirë e...

Mavraj: Italianët ishin nervoz, por u treguan skuadër e madhe

Mavraj ka zbuluar se lojtarët italianë kanë qenë nervozë në fillimin e takimit, por kanë treguar më pas se janë një skuadër e madhe...

Chiellini ia kërkoi fanellën Grezdës

Eros Grezda është shndërruar në një titullar fiks të trajnerit Christian Panucci dhe po tregon në fushë se e meriton vërtetë të luajë. Si ndaj...

Vagonët me rrenat e fushatës!

Nga Lavdim Hamidi - Kur dëgjon premtimet e politikanëve në fushatë të mbushet mendja se sa me fat jemi ne kosovarët që i kemi...

Nëse hani oriz dhe pastë në këtë mënyrë, do të fusni më pak kalori...

Shkencëtarët kanë zbuluar se si ta bëjnë orizin me pak kalori. Truku është që me rastin e zierjes së orizit të shtoni vaj kokosi dhe...

Pesë ngjyrat e pashëndetshme në fytyrë

Sipas mjekësisë tradicionale kineze, ngjyrat e pashëndetshme të fytyrës përfaqësojnë pesë lloje sëmundjesh. Sëmundjet e brendshme mund të shkaktojnë ndryshimin e ngjyrës së fytyrës, ndërsa...

Qëndresa e Labit në natën e beqarisë, duket mjaft bukur (Foto)

Labinot Gashi do të martohet shumë shpejt dhe tashmë e fejuara e tij, Qëndresa, po kalon momentet e fundti si beqare. Ajo në një seri...