Home 2017 Tetor 7

Daily Archives: 07/10/2017

Reagon OVL e UCPMB-së : Samet Iseni duhet të kthehet në punë

REAGIM Me indinjatë të thellë morëm lajmin se pa asnjë arsye të vetme dhe në mënyrë arbitrare u largua nga puna ish ushtari i UÇPMB-së...

Myftiu Saqipi, kërkon votën Luginase për Xhevat Demirin e AAK-së

Mbrëmë, në Gjilan, një tubim promovues me qytetarë e veprimtarë nga Lugina e Preshevës, ishte i pranishëm edhe Myftiu Nexhmedin ef. Saqipi, për t’i...

Formacionet zyrtare: Franca favorit ndaj Bullgarisë

Në stadiumin “Vasil Levski” në Sofje zhvillohet ndeshja e Grupit A kualifikues nga zona e Evropës, ndërmjet Bullgarisë dhe Francës. Kjo është ndeshja e parafundit...

Diskursi politik i Prishtinës e Tiranës zyrtare ndaj Krahinës së Preshevës

Shkruan: Refik HASANI Diskursi politik që kan ndjekur Tirana dhe Prishtina zyrtare që nga mbajtja e Referendumit të datës 1 e 2 marsit 1992...