Home 2017 Shtator

Monthly Archives: Shtator 2017

“Sara Market”në Tërnoc nga nesër në objektin e ri(foto)

    Nga dita e nesërme "Sara Market" nga Tërnoci do të fillou të punoj në objetin e ri po ashtu në Tërnoc. Tek "Sara...

Nënshkruhet kontrata për pastrimin e lumit të Tërnocit

Është nënshkruar kontrata për pastrimin e Lumit të Tërnocit prej urës deri tek ambulanta e fshatit. Vlenë të theksohet se kjo pjesë, për herë të fundit, ishte pastruar në...

Më 29 shtator, ditë e premte, IFTP- Zvicër me premierë në Zagreb

Satirë, sarkazëm, metaforë me shumë sueralizëm. Autori nëpërmjet këtyreve, i pasqyron planetet e parlamenteve historike të globeve. Sillet një parabollë, me alamet, me siklet...

Haradinaj: Kufiri është në Qakorr e Kullë

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, në televizonin publik, tha se kufiri me Malin e Zi është në Qakorr dhe Kullë. Haradinaj tha se Komisionit shtetëror...

Kush je t`i?

Nga Rashit Zylfiu - Të gjithë jemi nga Ademi dhe Ademi është nga dheu. Ky është fillimi dhe fundi. Materia e krijimit tonë është...

Mos pritni shumë nga loja e re, me lojtarë të lodhur!

Nga Behxhet Sh. SHALA - BAJGORA - Zgjedhjet lokale, si ato parlamentare: Më 22 tetor 2017 mbahen zgjedhjet e rregullta (më në fund diçka...

APN në Bujanoc fillon me procesin e zgjedhjeve nëpër nëndegë partiake

Komunikatë e Këshillit Nismëtar të APN-së në Bujanoc Me moton “Të rikthejmë shpresën” APN në Bujanoc fillon me procesin zgjedhor Këshilli Nismëtar i Alternativës për Ndryshim, në...

Shefket Ibishi nga Turia e Bujanocit kultivues i mirë e mollës

Sezona e vjeljes së mollëve ka filluar. Kultivuesit e kësaj peme, tashmë i kanë plasuar prodhimet e tyre në tregun vendorë. Ata thonë se...

Lorinë Arifinjë yll i Luginës së Preshevës, që shkëlqeu në festivalin mbarëkombëtarë të këngës...

Çmim ndërkombëtarë kanë pranuar vetëm katër pjesmarrës dhe e parja nga të gjitha,që u nderuar është Lorina nga Konçuli. Në juri ishin: Faton Isufi,...

Shaip Kamberi priti 5 nxënësit e gjeneratës në komunën e Bujanocit

Kryetari i komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, priti në zyrën e tij 5 nxënësit e shkollave fillore të komunës së Bujanocit të cilët kanë...