Home 2017 Gusht

Monthly Archives: Gusht 2017

Kryetari i Bujanocit Shaip Kamberi uron që dashuria dhe rrespekti të mbizotrojnë...

Të nderuar qytetarë të komunës së Bujanocit Të nderuara motra dhe vllezër të besimit Islam Në prag të festës së Kurban Bajramit, uroj që dashuria dhe...

Urimi i kryetarit të PD-së Nagip Arifi për festën e Kurban Bajramit

Të nderuar vëllezër e motra. Më lejonin që në emër të anëtarëve të Partis Demokratike dhe në emrin tim personal të ju uroj Festën e...

Urimi i kryetarit të KBI-së të BIPBM-së në Bujanoc për festën e Kurban Bajramit

Falenderimi i takon vetëm Allahut xh.sh. Krijuesit të kësaj gjithësie, salavatet dhe përshëndetjet tona qofshin për Muhamedin a.s., familjen dhe shokët e tij si...

Besimtarët myslimanë nesër kremtojnë Kurban Bajramin

Besimtarët e besimit islam nesër e festojnë festën e Kurban Bajramit, festa e dytë më e madhe myslimane menjëherë pas Fitër Bajramit. Me namazin e...

Për miliarda kureshtarë në botë: ja çfarë ka brenda Qabesë në Mekë (foto)

Quhet Qabe dhe është një godinë katrore rreth së cilës përsillen çdo çast të ekzistencës së kësaj bote me dhjetra e qindra besimtarë, të...

Haliti: Tërnocasit kartelat e reja shëndetësore të vijnë t’i tërheqin në ...

Njoftohen qytetarët e fshatit Tërnoc të komunës së Bujanocit  të cilët  kanë dorëzuar kërkesën për marjen e kartelave të reja për librezat e sigurimit...

Kryetari Kamberi takon koordinatorin e agjencionit turk për zhvillim TIKA

Kryetari i Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi, realizoi sot një takim pune me Koordinatorin e Agjencionit turk për zhvillim (TIKA), Mehmet Bayrak. Përfaqësuesit të TIKA-së...

Preshevë: Ura në BL Shoshajë në gjendje të mjerueshme, rrezikon të shembet (foto) 28/08/2017

Banorët nga Bashkësia Lokale Shoshajë kanë shprehur shqetësime lidhur me gjendjen e mjerueshme të Urës e cila sipas tyre rrezikon të shembet. Kjo urë...

Drejtori i Barcës: Do të vijnë edhe dy lojtarë

Drejtori i Barcelonës, Robert Fernandez, ka paralajmëruar edhe më shumë transferime te katalanasit. Pas prezantimit të Dembeles erdhën edhe deklaratat e para nga kryesia e...

Ura gjigante që do të lidhë Krimenë me Rusinë

Pavarësisht protestave të Ukrainës dhe të Perëndimit, që e quajnë të paligjshëm aneksimin e Krimesë nga ana e Rusisë, Moska vazhdon me planet e...