Home 2017 Korrik

Monthly Archives: Korrik 2017

Maltërnoci të premtën më 28 korrik mbanë “Takimet e Vendlindjes”

      Këtë vitë për herë të parë është janë është organizuar  të mbahen takimet e vendlindjes  edhe në Maltërnoc të Bujanocit raporton Lugina Press.  Në...

Së shpejti Unioni i Bizneseve të Bujanocit (UBB)

Në bashkëpunim me Kryetarin e komunës së Bujanocit dhe me angazhimin e kabinetit të kryetarit, po bëhet formimi i Unionit të Bizneseve të Bujanocit...

Shtëpia e Kulturës “Abdulla Krashnica” organizon Festivalin e Sh.K.A “Presheva Festival i Shoqërive Kulturore...

Shtëpia e Kulturës “Abdulla Krashnica” organizon Festivalin e Sh.K.A “Presheva Festival i Shoqërive Kulturore Artistike . Me dt 04.08.2017 Ora 17:00 nga oborri i shtëpis së...

Ekspertët e komisionit faktëmbledhës të Këshillit të Evropës, qëndruan në Bujanoc

Ekspertët e komisionit faktëmbledhës të Këshillit të Evropës, qëndruan sot në Bujanoc. Gjatë takimit në mes  kryetarit  të  komunës së  Bujanocit Shaip Kamberi dhe  ekspertëve...

OVL e UÇPMB-së: Çdo vërtetim që merret jashta OVL-së është jo valid

OVL e UÇPMB-së në Bujanoc ka daluar me një nioftim ku bënë të ditur se çdo vërtetim që merret jashta OVL-së   për të fituar...

Arrestohet grupa e trafikimit me refugjatë, pjesëtarë edhe nga Bujanoci

Ministria e Punëve të Brendshme të Serbisë ka njoftur se pjesëtarët e shërbimit kundër krimit të organizuar pas një hulumtimi shumë mujorë kanë zbuluar...

THIRRJE E HAPUR PËR MËSIMDHËNËSIT E LËNDËS FETARE

Bashkësia Islame për Preshevë Bujanoc dhe Medvegjë (BIPBM) bënë thirje të hapur për të gjithë kanditatët e interesuar për vende pune mësimdhënës të lëndës...

PD braktisë punën e KKSH-së, kërkon edhe Arbër Pajaziti e Edmond Isufi t’a...

Nëpërmjet një komunikate për opinion, Partia Demokratike ka njoftuar se ka braktisur punën  e Këshillit Kombëtar Shqiptar, pjesë e së cilës ka qenë nga...

Pajaziti: Hallalli dhe harami janë në sipërfaqe

Kryetari i APN-së në Bujanoc Arbër Pajaziti i është përgjigjur kryetarit të PD-së Nagip Arifi lidhur me deklaratën e tij që kishte bërë në...

Nagip Arifi: “Haram e kanë mandatin dy anëtarët e KKSH-së që janë deleguar me...

Në senacën e sotme të Asamblesë komunale të Bujanocit, e cila edhe më tutje po vazhdon, kryetari i Partisë Demokratike, Nagip Arifi, ka ‘mallkue’,...