Home 2017 Korrik 13

Daily Archives: 13/07/2017

Në Namur të Belgjikes ka ndërruar jete 32 vjeçari nga Rahovica Gëzim Kadriu

Në moshën 32 vjeçare në Namur të Belgjikës ka ndërruar jetë sot Gëzim Kadriu nga fshati Rahovicë. Gëzimi pas një sëmundje të rëndë ndërroi jetë...

Berat Gjimshiti zyrtarizohet tek Benevento /foto/

Gjimshiti edhe zyrtarisht është lojtar i Beneventos Berat Gjimshiti ka kaluar edhe zyrtarisht te Benevento, skuadër të cilës ka kohë që i është bashkuar në...

Këngëtari Ridvan Saqipi vjen me albumin e ri “ Vallja Shotës ”

Këngëtari dhe klarinetisti i mirënjohur Ridvan Saqipi ka ardhur me një album të ri i cili përbëhet prej  15 këngëve. “ Vallja Shotës  ” titullohet albumi...

Bujanoc: Ndahen 77 aktvendime për përfituesit e subvencioneve për zhvillimin e ndërmarrësisë...

Në sallën e vogël  të shtëpisë së kulturës në Bujanoc sot është bërë nënshkrimi i  aktvendimeve  në mes komunës së Bujanocit dhe përfituesve të...