Home 2017 Korrik 6

Daily Archives: 06/07/2017

Eskani jeton në Turqi, me zemër nga Llojani e Presheva, krenarë me flamurin kuq...

Eskani, ose özkan Yenivatan, me prejardhje nga fshati Llojan në afërsi me Kumanovën-Maqedoni, me shumë familje në Preshevë e rrethinë,me krenari mbanë flamurin kuq...

Në Bruksel kërkohet ndërprerja e antikuizimit të Maqedonisë

Eurodeputeti bullgar, Angell Xhambaski, nga partia OBRM-BND, zyrtarisht kërkon nga Komisioni Evropian (KE), që si qeveri joformale e BE-së të urdhërojë ”ndërprerje të menjëhershme...

Pse infeksionet e traktit urinar janë më të shpeshta gjatë verës

Me ardhjen e verës temperaturat ngrihen gjithnjë e më shumë, stili jetësor ndryshon dhe ne bëhemi më aktivë. Ditët i kalojmë në natyrë dhe...

Si mbrohet organizmi nga nxehtësia?

Për të eliminuar nxehtësinë e tepërt më shumë gjak qarkullon nëpër lëkurë. Kjo shkakton që më pak gjak të jetë në dispozicion muskujve. Zemra...

Apple i ofron miliarda LG-së për prodhimin e ekraneve OLED

Apple kurrë nuk ka prodhuar më parë një iPhone me një ekran OLED. Kompania pritet të ndryshojë kursin këtë vit me iPhone 8. Besohet...

Mini-program për forcën e pjesës së mesme të trupit

Me aplikimin e këtij mini-programi në stërvitjen tuaj, në mënyrë të shkëlqyeshme do të sulmoni muskujt e barkut, si edhe muskujt e supeve dhe...

Floriana Garo e pranon? Gjërat e vjetra nuk…

Gjatë këtyre ditëve moderatorja e emisionit “Jo vetëm modë”, Floriana Garo është përfolur se nuk do të jetë më pjesë e ekranit duke u...

Ja çfarë shkruhet në Wikipedia për Luana Vjollcën

Ishte një velinë seksi, është një moderatore seksi, po tjetër? Luana Vjollca është një nder moderatoret më seksi të skenës shqiptare. Luanën e kemi parë...

Zgjimi i brezave të rinj dhe nevoja për Evropën

Bernard Guetta Nuk ishte thelbi i fjalës së tij, por argumenti nuk u injorua. Duke iu drejtuar të dy dhomave të parlamentit të hënën, Emmanuel...

Petrich: Gjykata Speciale për UÇK-në test për perëndimin

Ish i dërguari i Bashkimit Evropian për Kosovë, Wolfgang Petrich, ka thënë se bashkësia ndërkombëtare është e gatshme të shkojë deri në fund kur...