Home 2017 Korrik

Monthly Archives: Korrik 2017

Kryetari Kamberi luan futboll me mërgimtarët dhe vendasit(foto)

Gjatë ditës së sotme në shenjë mikëpritjeje dhe në kuadër të ditëve të diasporës Klubi Futbollistik "Tërnoci" ka organizuar ndeshje futbollistike që u zhvillua...

Tërnoc: Zhvillohet ndeshje futbollistike në mes KF”Tërnoci” dhe Mërgimtarëve

Në shenjë mikëpritjeje dhe në kuadër të ditëve të diasporës Klubi futbollistik Tërnoci  ka organizuar sot organiuar sot ndeshje futbollistike.  Ndeshja është zhvilluar në mes...

Është mbajtur Turneu i 6 tradicional i biçiklistëve të Komunës së Bujanocit

Është mbajtur Turneu i 6 tradicional i biciklistëve të Komunës së Bujanocit në shenjë të organizimeve për Diasporën. Turneu u organizua nga "Probike Tërnoci" dhe...

QARG bënë montimin e lodrave për fëmijë në parkun e Bujanocit

Qendra për avancimin e grave dhe të rinjve-QARG, në bashkëpunim me komunën e Bujanocit, gjatë ditës kanë montuar disa nga lodrat për fëmijë në...

Bashkësia Lokale e Tërnocit organizon koktej për bashkëatdhetarët e vet

Bashkësia Lokale e fshatit Tërnoc organizon koktej rasti për bashkëatdhetarët e vet që gjenden për pushime në vendlindjen e tyre. Kokteji mbahet në Restorant “Breta...

Më 30 korrik ndeshje futbollistike në mes KF”Tërnoci” dhe Mërgimtarëve

Në shenjë mikëpritjeje dhe në kuadër të ditëve të diasporës Klubi futbollistik Tërnoci më datë 30 korrik 2017,me fillim prej orës 16:00, organizon ndeshje...

Tiranë: Regjisori Valton Jakupi nga Bujanoci dekorohet me dy çmime, Blerim Hasani me...

Mbrëmë në  Tiranë  u mbajt Festivali mbarkombëtar e  ndërkombëtar" Jehona Shqiptare"  të artistëve shqiptarë  që  veprojë  në  atëdhe dhe jashtë tij në  Europë dhe Amerikë...

Një djalë është vrarë gjatë një dasme në Likovë

Në Qendrën mjekësore Kumanovë mbrëmë rreth orës 23:30 ishte sjellur B.A. (1998), shtetas i Republikës së Gjermanisë me prejardhje nga Presheva  i cili ka...

Filmi “Shpresa e Humbur” i regjisorit Valton Jakupi fillon xhirimet edhe në Bujanoc

Filmi "Shpresa e Humbur" i  regjisorit  Valton Jakupi ka filluar xhirimet edhe në komunën e Bujanocit. Dje në  fshatin  Maltërnoc  të Bujanocit  filloi kllapa e...