Home 2017 Qershor

Monthly Archives: Qershor 2017

Lidhja e Mërgimtarëve të Tërnocit(LMT) mendon për bashkëvendasit e tyre në Tërnoc(video&foto)

Lidhja e Mërgimtarëve të Tërnocit(LMT)  ka ndarë pako ushqimore dhe higjenike për familjet në nevojë në fshatin Tërnoc. Përmes Organizatës Kulturore Humanitare "Horizonti" Lidhja e...

“Shpresa e Humbur” film dokumentar me Regjisor Valton Jakupi

Këto ditë filluan gjirimet e filmit dokumentar "Shpresa e Humbur" me Regjisor Valton Jakupi dhe Producent Ekzekutiv Daniel Hoffman, dedikuar mërgimtarve Tërnocas që jetojnë...

Në Bujanoc mbahet program humanitar me përmbajtje Islame (video)

  Në  organizim të nënësëve të shkollës së mesme"Sezai Surroi" në Bujanoc dhe në përkrahje të BIPBM-së sot në shtëpinë e Kulturës në Bujanoc...

KF “Tërnoci” zyrtarisht shpallet kampion në rrethin e Pçinjës(foto)

Klubi Futbollistik “Tërnoci” nga komuna e Bujanocit   është shpallur kampion në Ligën e rrethit të Pçinjës.  Sot në mënyrë solemne Klubi Futbollistik “Tërnoci”  është shpallur...

Miftari: Lugina mirëpret projektin për synetim falas nga BIPBM

    Bashkësia Islame për Preshevë Bujanoc dhe Medvegjë   ka  organizuar  syneti falas në Luginë të Preshevës   donacion ky nga  shteti Turk. Në një intervsitë të...

Deri në orën 11:00 kanë votuar 8.45 % e qytetarëve

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve bëri të ditur se në bazë dhënave në të gjitha komunat e Kosovës deri në ora 11:00 kanë votuar gjithsej...

Kosova voton, të gjitha vendvotimet janë hapur ora 07:00

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mbajti konferencën e parë në ditën kur votohet për zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Kryetarja e KQZ-së përmes një konference për media...

Bujanoc:Zhvillohet seanca e njëmbëdhjet e Këshillit Komunal

Është zhvilluar sot seanca e njëmbëdhjet e Këshillit Komunal të Bujanocit. Ndër pikat  kryesore të kësaj seance sipas kryetarit  të komunës së Bujanocit Shaip Kamberi...

Dërgohet reagimi i parë zyrtar në Ministrinë e Kulturës dhe Informimit (dokument)

Kryetari i komisionit për informim pranë Këshillit Kombëtar Shqiptar, Hevzi Ramadani ka dërguar letrën zyrtare si reagimit ndaj vendimin të fundit të Ministrisë së...

EU Progresi ndan mirënjohje për komunën e Bujanocit

EU Progresi në Beograd, sot ka ndarë mirënjohje për komunën e Bujanocit, për bashkëpuniminne ofruar në projektin “Përdorimi i gjuhës së ndjeshme gjinore në...